Maroko Travel

Strefa agenta

zapomniałem hasła

Maroko
               bliżej Ciebie

facebook
tu jesteś: strona główna > Oferta specjalna

Oferta specjalna

SZLAKIEM KAZB

Dzień 1 Agadir

Przylot do Agadiru, największego kurortu nadmorskiego Maroka, gdzie fale Oceanu Atlantyckiego ścierają się z elegancją kurortów i delikatnością białego piasku. Kolacja i nocleg w jednym z tutejszych hoteli. 

Dzień 2 Ourzazate

Po śniadaniu przejazd z Agadiru do Ouarzazate, tzw. Wrót Pustyni. Po drodze odkryją Państwo wielką różnorodność marokańskiego krajobrazu, z majestatycznymi górami Antyatlasu, połaciami unikatowego lasu arganowego czy baśniowymi wioskami berberskimi, a być może nawet namiotami Nomadów. Trasa wiedzie przez słynące z uprawy szafranu Talouine, czy znany z produkcji kolorowych dywanów Taznakht. Zwiedzanie wpisanej na Listę UNESCO kazby (warownego miasteczka Ait ben Haddouz gliny i słomy) Ait ben Haddou. Kolacja, nocleg w kolorowym Ouarzazate. 

Dzień 3 Zagora 

Po śniadaniu, Państwa kroki skierują się już na samo południe, wzdłuż zielonej palmerii: Doliny Draa. Najpierw jednak zwiedzanie Kazby Taourirt, z zaskakującymi bocianimi gniazdami, która niejednokrotnie pojawiała się jako sceneria do największych przebojów kinowych. Do miasta Zagora prowadzi meandrująca najpierw wśród szczytów górskich, a następnie wiosek berberskich trasa. Kolacja, nocleg.  

Dzień 4 Merzouga

Droga wiedzie przez górski krajobraz Tazzarine i Alnif, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przyjazd do Rissani, gdzie za imponującą bramą wznosi się stara kazba. Konstrukcja miasta przypomina o tradycyjnie zorganizowanych miejscowościach saharyjskich, miasteczko to swego rodzaju tunel, z ciasno przylegającymi do siebie budynkami. Dalszy przejazd w  stronę Erfoud, które w czasach Średniowiecza było ważnym centrum karawanowym. Przejazd do biwaku na wydmach Ergu Chebbi, w Merzudze. Niezapomniany zachód słońca, nocleg w tradycyjnych, berberskich namiotach.  

PustyniaDzień 5 Dolina Dades

Wyjazd w stronę Tinghir, położonego we wspaniałej palmerii. Następnie przejazd zapierającą dech w piersi drogą, zwaną „Szlakiem 1000 Kazb“, zachwycającą ufortyfikowanymi miasteczkami zbudowanymi z gliny zmieszanej ze słomą (tzw. pissé). Krótki wypad do Wąwozu Todra, ze spektakularnymi formacjami skalnymi wznoszącymi się na wysokość 300 m. Przejazd cudowną Doliną Dades z zielonymi uprawami tarasowymi. Kolacja i nocleg w Dolinie nad szemrzącym potokiem.  

 

Dzień 6 Marrakesz

Po śniadaniu kontynuacja drogi w stronę Kelaa M'Gouna oraz oazy Skoura słynących z pachnących upraw różanych. Przejazd przez góry Atlasu Wysokiego, przez przełęcz Tizi N’Tichka, na wysokości 2260 m.  Droga oferuje widoki zapierające dech w piersi, aż do samego Marrakeszu, czyli tzw. Perły Południa. Wieczorny spacer po owianej tajemnicami Jemie el-Fnie, placu doskonałej marokańskiej kuchni oraz opowieści. Kolacja, nocleg.

Dzień 7 Marrakesz/Agadir 

 Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Marrakeszu: majestatycznego minaretu Kutubija ( z zewnątrz), zaskakującego przepiękną ornamentyką Pałacu Bahia oraz artystycznych, pełnych pasji Ogrodów Majorelle. Po południu powrót do Agadiru poprzez góry Antyatlasu z kolorowymi formacjami skalnymi, w które wplecione są typowe marokańskie miasteczka. Kolacja, nocleg. 

Dzień 8 

Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot powrotny. 

 Oferta realizowana jest na zamówienie. Cena zależy od liczebności grupy i terminu wyjazdu. W celu uzyskania szczegółów, prosimy o kontakt.