Maroko Travel

Strefa agenta

zapomniałem hasła

Maroko
               bliżej Ciebie

facebook
tu jesteś: strona główna > Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne przedstawione poniżej, organizowane są przez naszego kontrahenta.

Jeżeli na dany program jest mniej niż 10 chętnych, wycieczka może być zorganizowana w innym języku niż polski (angielski, niemiecki lub francuski).

Agadir – City Tour (wycieczka półdniowa) ok. 11 Euro

W trakcie objazdu poznają Państwo miejsce spędzania wakacji. W programie wjazd na górę z pozostałościami po XVI-wiecznej kazbie, zrujnowanej przez trzęsienie ziemi, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta z portem, widok na wybrzeże, ocean i piaszczyste plaże. Zwiedzanie największego portu sardynkowego w kraju, luksusowej dzielnicy willowej, najważniejszego meczetu w Agadirze oraz spacer po suku (lokalnym bazarze) wraz z wizytą w zakładzie tkania dywanów berberskich.

Marrakesz (wycieczka 1-dniowa) ok. 72 Euro

Fascynująca trasa do magicznego Marrakeszu wiedzie przez góry Wysokiego Atlasu. W programie m.in. zwiedzanie minaretu Kutubijja (z zewnątrz), Pałacu Bahia oraz ogrodów Menara. Po obiedzie przejście między zabytkami Marrakeszu i spacer po labiryncie uliczek oraz słynnym placu Jemaa el Fna. Smaki, zapachy, barwny tłum medyny odsłonią oblicze arabskiego miasta.

Marrakesz (wycieczka 2-dniowa)ok. 135 Euro

Starannie przemyślany program, umożliwiający spokojne zwiedzanie Marrakeszu uwzględnia między innymi wały obronne, suk (lokalny bazar) oraz słynny plac Jemaa el Fna. Podczas wycieczki zapewnione jest pełne wyżywienie oraz nocleg w hotelu 4****.

Essaouira (wycieczka 1-dniowa) ok. 49 Euro

Zaledwie 170 km na północ od Agadiru leży jedno z najbardziej malowniczych miasteczek nad brzegiem Atlantyku: Essaouira, znana wcześniej jako Mogador. Nazywana miastem wiatrów jest rajem dla windsurferów. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła, głównie wyrobów z tui, a dziś zyskuje dodatkowo status ważnego ośrodka rybołówstwa. Tradycyjne produkty (meble, rzeźby) można kupić na niewielkim suku (lokalnym bazarze) w starej medynie, która przypomina magiczne targowisko iście z opowieści Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Przejazd przez nową część Essaouiry, z widokiem na majestatyczne Wyspy Purpurowe. Zwiedzanie portu, murów obronnych zbudowanych przez Portugalczyków w XVI wieku oraz spacer po unikatowej medynie. Powrót do Agadiru w godzinach wieczornych.


Tiout i Taroudant (wycieczka 1-dniowa) ok. 42 Euro

Niemęcząca wyprawa, pozwalająca przyjrzeć się z bliska życiu wiejskiemu Maroka. Drogą przez region sadowniczy i rolniczy dociera się do oazy Tiut. Goście witani są przez mieszkańców rytuałem parzenia herbaty miętowej. Aby zwiedzić ogromną oazę ze swoimi gajami oliwnymi i palmami daktylowymi trzeba przesiąść się na osiołki. Przejazd na grzbiecie osiołka trwa około dwóch godzin. Potem tradycyjny obiad i przejazd do miasteczka Taroudant, zwanego „Małym Marrakeszem”, spacer po lokalnym suku (bazarze) i powrót do Agadiru.

Tafrout (wycieczka 1-dniowa) ok. 45 Euro

Wyprawa meandrującą trasą, przez wyjątkowo malowniczy rejon gór Antyatlas do Tafraout - tradycyjnego berberyjskiego miasteczka, będącego stolicą regionu. Można tu zobaczyć ciekawe formacje skalne i domy ukryte pomiędzy skałami. W drodze powrotnej przejazd przez Tiznit – miasteczko słynące z wyszukanej, srebrnej berberyjskiej biżuterii.

Imouzzer-Tazzarine (wycieczka 1-dniowa) ok. 50 Euro

 

Wyjazd wcześnie rano, w stronę Imouzzer, na północ od Agadiru. Przejazd Rajską Doliną, fascynującą drogą, gdzie porozrzucane są maleńkie berberskie wioski. Zielona sceneria, z dużą ilością kaskad, które można podziwiać w czasie objazdu. Krótki spacer pod imponujący wodospad. Powrót inną drogą pozwalającą odkryć krajobrazy regionu Tazzarine.


Massa 4x4 Landrover (wycieczka 1-dniowa) ok. 55 Euro

Wyprawa na południe od Agadiru, przez wioski berberskie do zbiornika wodnego w górach Antyatlasu, „Małej Sahary”, aż do klifowego wybrzeża Atlantyku. Spacer plażą przy grotach, a dla chętnych kąpiel w oceanie. Region Souss Oued Massa zachwyci was tysiącami ptaków, w tym różowych flamingów.

Assaka - Massa (wycieczka 1-dniowa) ok. 60 Euro

Ta wycieczka na południe to wyjazd w region kontrastów. Piasek, małe wioski berberskie, a tuż obok zielone gaje palmowe i uprawy różnych roślin: przypraw, bananów, melonów, pomidorów. Przejazd do bananowej oazy Talaint oraz piaszczystych wydm El Faid oraz Rasmouka. Góry Antyatlasu zachwycą Państwa swą kolorystyką oraz różnorodnością. W wiosce Assaka będzie czas na marokański posiłek oraz chwilę wytchnienia przed przejazdem do Zapory Youssef Ben Tachefine. Następnie wyjazd do oazy Ouijane – Arbalou oraz w stronę południowej stolicy srebrnej biżuterii: Tiznit. Po południu wizyta w malowniczym rezerwacie przyrody i ornitologii: Natural Ornithology Park of Massa, gdzie podziwiać można różne gatunki ptaków. Krótki przystanek nad cudownym wybrzeżem Sidi Rbati, skąd udadzą się Państwo nadbrzeżem do kolejnej fascynującej osady rybackiej Tifnit. Powrót do Agadiru w godzinach wieczornych.

Taroudant (wycieczka półdniowa) ok. 25 Euro

 

Tzw. Perła Południa, otoczona gajami oliwnymi, drzewami cytrynowymi oraz zielonymi polami, miasteczko położone jest na urodzajnej równinie Souss. Najbardziej przykuwającą uwagę atrakcją miasteczka są warowne mury, które zachowały się w doskonałym stanie. Na uwagę zasługują również bazary oraz targowiska (suki), które doskonale nadawałyby się do filmu Humphrey‘a Bogart’a.

 

Boujerif (wycieczka 2-dniowa) ok. 145 Euro

 

Dzień 1: o 8.00 wyjazd w stronę Fortu Boujerif przez miejscowość Tiznit, zwiedzanie miasteczka, przejazd dalej w stronę Sidi Ifni. Lunch i objazd po miejscowości. 2 godziny jazdy off roadowej, poprzez dziewicze krajobrazy, aż do Fortu Boujerif, zrujnowanej fortecy położonej na środku pustyni. Region ten jest ulubionym miejscem obozowania Nomadów z Sahary. Kolacja oraz noc w tradycyjnym, berberskim namiocie.

Dzień 2: po śniadaniu wyjazd do Goulimine, tzw. Bramy Pustyni, objazd po miasteczku oraz zwiedzanie największego na Saharze targu wielbłądów. Powrót w stronę Tafraout, lunch oraz objazd po miasteczku słynącego z produkcji bajecznych dywanów. Powrót do Agadiru przez malownicze pasma Antyatlasu.


Wieczór berberski ok. 30 Euro

Wieczór odbywa się w starej kazbie Tassila, 60 km na południe od Agadiru. Jest to miasteczko berberskie ufortyfikowane w tradycyjny sposób dla doliny Massy. Możliwość skosztowania tradycyjnych potraw marokańskich (tażin, wino) przy występach grupy folklorystycznej i rytmach afrykańskich bębnów. Zapraszamy do wspólnych tańców berberskich!